Najbliższe wydarzenie

 1. Zawieszenie działalności gildii

  Październik 30, 2018 - Styczeń 14, 2019

Koniec rozgrzewki

Artykuł z www.mmo-champion.com
W tą środę nadchodzi bardzo wyjątkowy reset. Rozgrzewka się skończyła i rozpoczynamy Battle for Azeroth na poważnie. Otwarty zostaje rajd Uldir, Mythic Keystone Dungeony oraz prawdopodobnie Warfronts.

Uldir

Otwarte zostają poziomy trudności Normal oraz Heroic. Na poziom Mythic oraz pierwsze skrzydło LFR poczekamy jeszcze tydzień.
Poziom ekwipunku jakiego możemy się spodziewać z bossów :
 • LFR – 340
 • Normal – 355
 • Heroic – 370
 • Mythic – 385
Warforge / Titanforge Drobnym zmianom uległy zasady warforge. Ekwipunek Azerite ( Head, Shoulders, Chest ) w ogóle nie występują w postaci warforge Broń może wystąpić w postaci warforge, ale nie titanforge. Oznacza to, że maksymalnie może otrzymać bonus +10 ilvl. Pozostałe części są bez zmian.

Mythic Keystone Dungeony

Rozpoczynamy pierwszy sezon Mythic Plus w Battle for Azeroth. Pierwszą zmianą z Legionu jest przeniesienie affixów Tyranical / Fortifed z poziomów 10+ na 2+. Oznacza to, że w danym tygodniu jeden z tych affixów towarzyszyć nam będzie już od najniższego poziomu trudności. Infested Na poziomie 10+ dungeony dostają affix Infested (https://www.wowhead.com/affix=16) Niektóre z pomniejszych NPC w dungeonie (wybrane przez deweloperów, to nie jest RNG) dostają buff Symbiote of G’huun. Można je łatwo zidentyfikować, gdyż są większe i mają szarą poświatę.
Zainfekowany NPC leczy pobliskich sojuszników o 10% ich HP co 3 sek. Gdy on zginie, uwalniane z niego są 2 Spawn of G’huun. Małe mobki które jedyne co robią to biegną do najbliższych NPC starając się ich zainfekować tworząc 2 nowych zainfekowanych. Infekcja ma 1 sek casta i nie można jej przerwać normalnie, jedynie twardym CC. Jak się domyślacie sytuacja łatwo może wyrwać się spod kontroli.
Stategie generalnie są 3 :
 1. Crowd Control : CC na zainfekowanych mobach. Resztę wyciągamy poza obszar działania ich aury i zabijamy. Następnie pojedynczo zabijamy zainfekowanych oraz Spawny, ktore z nich wyskoczą.
 2. NUKE : Zabijamy w pierwszej kolejności moby zainfekowane, a nastepnie szybko skupiamy DPS na spawnach, powstrzymując je od dalszego infekowania.
 3. Szukamy innej drogi : Czasem taki pack możemy po prostu ominąć.
Loot Pierwszą faktem, który trzeba zaznaczyć to, że z M+ leci pod koniec dungeona sprzęt Azerite. Możemy dostać jedynie losową, pojedynczą część w cotygodniowej skrzyni. Ponadto sprzęt ten występuje tylko w 4 wariantach ilvl: 340, 355, 370, 385, w zależności od ukończonego w poprzednim tygodniu Mythic Plusa.
Drugą poważną zmianą jest zawartość cotygodniowej skrzyni. Poza duża dawką Azerite może ona zawierać losowo nawet do 3 przedmiotów (jeżeli mamy farta – pechowcy muszą nadal zadowolić się jednym).

Obowiązkowa tabelka ilvl (pożyczona z WoWHead)
W tym tygodniu maksymalny ilvl jest nadal zablokowany na poziomie 355, dlatego choć warto zrobić pojedynczy dungeon +10, nie ma konieczności powtarzania dungeonów wyższych niż +5. Titanforge jest jednak odblokowany i możemy dostać szalone 385!
Affixy na ten tydzień
+2: FORTIFIED – przeciwnicy nie będący bossami mają więcej życia i zadają 30% więcej obrażeń.
Rada: Większość czasu w dungeonach grupy spędzając walcząc właśnie z trashem. Nie wahaj się użyć swoich CD ofensywnych poza walkami z bossami, w celu szybszego ukończenia instancji. Ponadto zwracaj uwagę na specjalne umiejętności przeciwników. W wielu przypadkach pozycjonowanie się za plecami tanka może skończyć się niespodziewaną śmiercią ze względu na umiejętność moba, która w innych warunkach zadawała by mniej obrażeń lub nawet nie była przez niego użyta gdy ginął o wiele szybciej.
+4: SANGUINE – na krótko po śmierci przeciwnicy nie będący bossami zostawiają za sobą kałużę krwi na ziemi, która rozlewa się w promieniu 8yd w przeciągu 2 sekund. Kałuża leczy przeciwników i zadaje obrażenia graczom (równe pewnemu procentowi ich życia). Rada: Zazwyczaj dość łatwo sobie z tym poradzić po prostu powoli prowadząc moby, jednak należy uważać by nie używać stun’ów lub root’ów na przeciwnikach, którzy stoją w kałużach, lub znajdują się w pobliżu innych, które zaraz zginą.
Dodatkową trudność stanowią przeciwnicy, którzy nie chcą się poruszać (jak demony w Blackrook Hold, lub Impy w Court of Stars). Przed rozpoczęciem instancji zastanówcie się nad wyborem talentów odpychających, by takie oporne moby usunąć z kałuż krwi..
+7: NECROTIC – Ciosy przeciwników nakładają stackujący się debuff zmniejszający otrzymywane leczenie. Debuff ten trwa 9 sekund albo schodzi automatycznie przy wyjściu z walki.
Rada: Szczególnie przydatny jest silny, obszarowy Crowd Control. Praktycznie wszystko co pozwoli tankowi uciec lub uniknąć ciosów w celu zrzucenia debuffa i wyleczenia.
+10: INFESTED patrz wyżej

Seal of Wartorn Fate

Nowe seale można kupic od Tezran w Boralus lub Zurvan w Dazar’alor. Tygodniowo możemy kupić zaledwie 2, a nosić ze sobą do 5 na raz.
Cena :
 • Gold: 2000, 5000
 • War Resources: 200, 500
 • Marks of Honor: 10, 25
Od jutra będziemy mogli je używać nie tylko w rajdach ale także pod koniec Mythic Plus

Warfront

Mimo braku oficjalnego potwierdzenia ze strony Blizzarda, zgodnie z naszymi oczekiwaniami Warfront został uaktywniony!
Początkowo kontrolę nad Stromgarde Keep oraz terenami Arathi Highlands sprawuje Alliance. W tym czasie mają oni dostęp do wszelkich World Questów, Rare’ów oraz World Bossa tej lokacji. Gracze Hordy mogą przybyć do Arathi, zabijać rzadkie moby, ale zostają oznaczeni flagą PvP niezależnie od ich trybu War Mode.
W tym czasie Horda zbiera surowce i przygotowuje się do ataku. Kiedy uzbiera ich wystarczająco dużo nastąpi dla nich otwarcie scenariusza Warfront. Role odwracają się, Arathi Highlands należy do Hordy, a Alliance zbiera surowce na atak.
Oznacza to, że o ile Alliance może cieszyć się lokacją Arathi Highlands jako pierwsze, to Horda będzie pierwsza uczestniczyć w scenariuszu Warfronts.
Doom’s Howl Na przeciw Sojuszu wytoczony został Doom’s Howl, maszyna azerite Hordy którą mieliśmy przyjemność spotkać pod Undercity. Jest to World Boss na terenie Arathi Highlands. Leci z niego loot ilvl350 oraz zabawka, Toy Siege Tower.

www.mmo-champion.com

Flower

Guild Master